FC Merkúr

NovinkyKomentáre: 0 Komentáre: 0

Trojgólový "Čipo" má pred sebou 30-gólovú hranicu.

V úvodnom zápase sezóny sa blysol hattrickom náš najlepší strelec z minulej sezóny Andrej Čipčala. Práve jeho sme vyspovedali, pravdepodobne počas čakania na dopingovú kontrolu, keďže poctivo dopĺňal močopudné tekutiny, popri sledovaní jeho bývalého klubu z Vodárne.

Andrej, je tesne po víťaznom zápase, ako sa ti javil dnešný protivník?

Súper bol nevyspytateľný, nejako veľmi ho nepoznám. Dôležité bolo, že keď sme na súpera vybehli, robil chyby, dostal sa pod tlak, viac-krát si nerozumeli, dokázali sme sa dostávať do rýchlych brejkov, len škoda, že sme ich nedokázali dostatočne využívať, lebo so silnejšími súpermi nás to môže stáť body.

V zápase si skóroval tri-krát, ako si spomínaš na svoje zásahy?

Snažil som niečo vymyslieť na gólmana, nepatrí k nejlepším v tejto lige, chodil rýchlo na zem, dalo sa s ním dobre pracovať. Práve pri prvom góle šiel prirýchlo na zem, nezostávala mi iná možnosť ako z uhla loptu zdvihnúť ponad neho, lopta mi dobre sadla. Druhý gól bola akcia zo stredu, priznám sa, veľa som nešpekuloval, zavrel oči a vypálil. Ujala sa a zrazu sme viedli, dôležitý gól. Od tohto momentu sme diktovali tempo, hralo sa o mnoho lepšie. Pri treťom góle som opäť nešpekuľoval, volil som razantnú strelu, ktorá skončila v sieti. V závere zápasu prišli ďaľšie podobné situácie, nechcel som však hraťegoisticky, len škoda tých nepodarených prihrávok.

Po prvom zápase je ťažké vynášať súdy, ale kedže si pravidelný účastník nielen zápasov , ale i tréningových jednotiek, ako vidíš silu nášho mužstva v tejto sezóne?

Merkúr ma potenciál, takisto skúsenosti, pribúdajúci vek sa príliš nepodpísal na fyzičke, skôr na psychike, keď v zlomových momentoch nevieme vytlačiť to maximum a premieňať tie ponúkané šance, keď budeme postupne odstraňovať podobné veci, môžme hrať veľmi vysoko.

V minulej sezóne si strelil 22 gólov, po prvom kole už máš tri zárezy, aký máš osobný cieľ v tomto ročníku?

Nechcem byť neskromný, ale myslím, že človek si musí dávať vždy väčšie ciele aby sa posúval stále ďalej...Takže hranica 30-gólov by ma veľmi potešila.

Uvedomuješ si, že pri 26 kolách by si sa vyšupol s priemerom nad hranicu gólu na zápas?

V mojej kariére nie je hranica gólu na zápas ničím výnimočným, je to niekedy otázka šťastia, ale hlavne formy, ktorú si budem snažiť držať čo najviac, prestal som fajčiť, tak uvidíme ako dopadne tento odvážný krok.

Na záver tohto prelomového rozhovoru čo by si odkázal svojim fanúšikom?

Fanúšikom ďakujem za podporu, ďakuejm Bohu, rodine, všetkým fejsbukáčom, a tým, ktorí mi držia palce, robím to pre nich, dávam tie góly, snažím sa tam toho fanúšika aj diváka hlavne a v prvom rade zabaviť nejakým tým futsalovým umením, verím že to ocení a že budú priaznivci len pribúdať.

Komentáre (0)

Nieje tu žiadny komentár. Buď prvý, kto sa vyjadrí.

Ak chcete komentovať, musíte sa prihlásiť alebo zaregistrovať.

Komunita

Ešte nemáte konto?
Zaregistrujte sa teraz

FC Merkúr