FC Merkúr

ZápasyKomentáre: 1 Komentáre: 1

Víťazná rozlúčka so sezónou.

V poslednom zápase sezóny sme podali výborný výkon a trinástym víťazstvom sme si zabezpečili vynikajúce celkové 5.miesto ligovej tabuľky.

FC Merkúr - Benfica Trnava     5:2 (1:1)

góly: Marfoldi, Rakický, Susko, Vančo, Čipčala

zostava: Vrbovský - Susko, Kotlan, Mikuláš, Krajčovič - Marfoldi, Vančo, Rakický, Čipčala, Venžík

V rozlúčkovom zápase sezóny sme potrebovali bodovať, aby sme si udržali piatu priečku. Proti oslabenému súperovi sme začali hrať nátlakový futsal s pomerne aktívnym napádaním. To nám prinieslo viacero šancí, v 3. minúte prečíslenie 3na2 zakončil strelou pod brvno Marfoldi a otvoril skóre. Na našu škodu z plejády ďaľších útokov sme nevedeli nič poriadne vyťažiť. Boli sme za to potrestaní v 19.minúte, keď Valkova prudká strela prekvapila Vrbovského. Našťastie ešte do polčasu sa prebíjal Rakický k bráne súpera, pričom bol faulovaný. Samotný Anco zo štandartky trafil presne k žrdi a doslova pár sekúnd pred prestávkou nám opäť zabezpečil vedenie. V druhom dejstve Benfica zvýšila ofenzívne úsilie a pripravila si niekoľko zaujímavých situácii, tie však pochytal Vrbovský. Náš tím upokojil Susko, ktorý krížnou strelou zakončil výbornú Vančovu prihrávku. Do varu nás potom opäť dostal Vrbovský, keď zazmätkoval pri Babušíkovej poloprihrávke-polostrele a bolo 3:2. My sme však v zbytku zápasu potvrdili lepšiu formu a unaveného súpera predsalen zlomili. Najprv Rakického akciu zakončil Vančo a bodku za sezónou dala krásna akcia po osi Marfoldi-Mikuláš-Čipčala, náš gólový účet zavŕšil symbolicky najlepší strelec Merkúru v sezóne. Dvadsaťdvagólový Čipo zaznamenal svoj posledný nemanželský gólik, kedže už túto sobotu vchádza do jamy levovej :-) Samozrejme klub praje novomanželom šťastný spoločný život plný nielen futsalových gólov.